ALFA - Brona talerzowa

Przeznaczenie

Brony talerzowe przeznaczone są do wymieszania i przykrywania obornika na polu a także do różnego rodzaju upraw od ścierniskowej, mulczowej do przedsiewnej dla różnych rodzajów gleb.

     
ALFA - Brona talerzowa zawieszana stała

       

ALFA H - Brona talerzowa hydraulicznie składana

 

             

BETA - Kultywator ścierniskowy (gruber)

Przeznaczenie

Kultywatory ścierniskowe dłutowe, grubery służą do uprawy pożniwnej. Zęby robocze z podcinaczami mocowane na dwóch belkach mogą być wyposażone w dłutowe redlice dwusercowe lub wzmocnione i zabezpieczenia przeciw przeciążeniom kołkowe (K) lub sprężynowe (S). Wszystkie modele wyposażone są standardowo w wał rurowy R540 lub opcjonalnie do wyboru w/g tabeli. Pomiędzy zębami, a wałem talerze niwelujące zamontowane na podłużnicach wału, co umożliwia zmianę głębokości pracy talerzy wraz ze zmianą głębokości roboczej zębów oraz dodatkowa niezależną możliwość regulacji pionowej talerzy.


BETA - Kultywator ścierniskowy (gruber)
 

      

BETA H - Kultywator ścierniskowy (gruber) hydraulicznie składany

               

DELTA - Kultywator bezorkowy dłutowy

DELTA - Kultywator bezorkowy dłutowy

 Przeznaczenie

Kultywator bezorkowy dłutowy DELTA składa się z sekcji mocnych zębów kultywatorowych (wersja 3 m posiada 11 zębów) za nimi talerze wyrównujące a z tyłu wał rurowy lub inny z oferty producenta.

Zęby zaopatrzone są w redlice dłutowe z podcinaczami i wówczas służą do podorywki ściernisk od 5 do 15 cm, lub bez podcinaczy do uprawy bezorkowej do 25-30 cm. Zęby zabezpieczone przed kamieniami zabezpieczeniem sprężynowym non-stop.

DELTA T - Kultywator bezorkowy dłutowy

Przeznaczenie

      Kultywator bezorkowy dłutowy DELTA T składa się z sekcji talerzy tnąco - spulchniających ø510, za nimi sekcja 5-ciu dłutowych zębów głęboko - spulchniających, następnie sekcja talerzy mieszająco - wyrównujących i na końcu wał krusząco - zagęszczający. Sekcje robocze agregatu mocowane są do 3-belkowej ramy głównej z możliwością odkręcenia ostatniej belki i przeniesienia sekcji roboczej tej belki na belkę poprzedzającą. Daje to możliwość różnorodnego skonfigurowania maszyny i szerokiego zastosowania przy stosunkowo małym zapotrzebowaniu na moc ciągnika.

     Maszyna w zależności od konfiguracji łączy w sobie funkcję talerzówki, kultywatora ścierniskowego oraz kultywatora bezorkowego. Dodatkowo może być wyposażona w sprężyste zgrzebło wyrównujące oraz w siewnik poplonów LAMBDA lub siewnik nabudowany JOTA N.

SIGMA - Agregat do uprawy przedsiewnej

SIGMA - Agregat do uprawy przedsiewnej


SIGMA H - Agregat do uprawy przedsiewnej składany hydraulicznie

SIGMA PLUS - Agregat do uprawy przedsiewnej składany hydraulicznie

SIGMA S - Agregat do uprawy przedsiewnej z możliwością agregowania z siewnikiem

SIGMA P - Agregat do uprawy przedsiewnej półzawieszany


 

ZETA - Agregat uprawowo-ścierniskowy

Przeznaczenie

Kultywatory uniwersalne znajduję szerokie zastosowanie w uprawie gleby, od uprawy ścierniskowej, pościerniskowej, mulczowej aż do uprawy przedsiewnej po orce oraz przedsiewnej poplonów. Maszyna przydatna zarówno na glebach lekkich jak średnich i ciężkich. Podstawowym zespołem roboczym jest czterobelkowy kultywator o mocnych zębach sprężynowych typu S o przekroju 70x12, zakończonych dłutową  redlicą dwustronną lub gęsiostópką. Z tyłu zamontowano wał krusząco zagęszczający, rurowy płaskownikowy lub inny z oferowanych przez firmę. Z kolei dyszel z wózkiem wydźwigowym zmniejsza zapotrzebowanie na moc ciągnika i podnośnika.

JOTA - Siewnik uniwersalny mechaniczny

JOTA Z - Siewnik uniwersalny mechaniczny zawieszany

JOTA N - Siewnik uniwersalny mechaniczny nabudowany

LAMBDA - Siewnik poplonów

 Przeznaczenie

Rzutowy siewnik poplonów jest maszyną przystosowaną do współpracy z innymi maszynami do uprawy pościerniskowej. Przeznaczony jest do rzutowego siewu nasion drobnych za pomocą aparatów wysiewających typu roweczkowego. Są one osadzone na wspólnym wałku wysiewającym. Na jednym końcu tego wałka znajduje się pokrętło regulacyjne za pomocą, którego ustala się czynną długość kółka roweczkowego, a zatem ustawienie dawki wysiewu. Siewnik jest maszyną nabudowaną na podłużnicy maszyny pościerniskowej za pomocą specjalnych wsporników. Wałek wysiewający w zależności od opcji utrzymuje napęd pośrednio od koła ostrogowego połączonego z siewnikiem za pomocą ramienia napędowego lub pośrednio od wału tylnego maszyny współpracującej za pomocą specjalnych ramion kasetowych.

OMEGA - Wał uprawowo-łąkowy

OMEGA - Wał uprawowo-łąkowy

OMEGA T - zawieszenie na przedni TUZ

OMEGA W - wał wahadłowy

GAMMA - Brona mulczowa - chwastownik

 

 

 

            
Aerator pryzm , Mikser do gnojowicy ,Rozwijarka bel ,

                               Wały - wyposażenie dodatkowe


 

 


 

 

 

powrót na górę 
Agroma Malbork sp.z o.o.