Zetor Proxima Plus   
 

Najpopularniejsza seria modeli Zetor Proxima zyskała popularność dzięki szerokim mozliwościom zastosowań, niezawodności i trwałości. Proxima spełnia najbardziej surowe normy ekologiczne w klasie IIIA. Klienci mają do wyboru wersję otwartą lub z kabiną, a także napęd na jedną lub dwie osie. Model Proxima to również szeroki wybór skrzyń przekładniowych, które można dostosować do potrzeb i specyfiki pracy.

 

Silnik

Ciągniki PROXIMA PLUS wyposażone są we własną nowoczesną rodzinę silników produkcji ZETOR o mocach 87-107 KM, spełniających normy emisji spalin EURO III A, cechujące się niskimi kosztami użytkowania oraz obsługi. Silniki Proxima Plus są wyposażone w elektryczny wentylator chłodnicy, który poprawia parametry ekonomiczne i redukuje poziom hałasu.


Maska

Ciągniki posiadają nowy wygląd z wypukłą maską, która umożliwia łatwiejsze serwisowanie i obsługę silnika. Nowy wygląd zawiera nowy rodzaj oświetlenia i większą ilość świateł roboczych. Wszystkie główne dźwignie sterujące są ergonomicznie rozmieszczone a analogowa deska rozdzielcza jest bardziej czytelna.


Skrzynia przekładniowa

Skrzynia biegów z rewersem i dwustopniowym wzmacniaczem momentu jest w pełni zsynchronizowana, z liczbą przełożeń 16 do przodu i 16 do tyłu. Takie rozwiązanie sprawia, że ciagniki Proxima Plus są idealne do prac załadunkowych. Wał odbioru mocy wyposażona w sterowanie elektrohydrauliczne; do wyboru są prędkości 540/1000 obr./min/ lub 540/540E obr./min.


Kabina

Kabina ciagnika Proxima Plus jest przestronna i komfortowa. W opcji są ogrzewane lusterka i ogrzewanie tylnej szyby. Ogromny nacisk położono również na zapewnienie odpowiedniego oświetlenia.


Podwozie

Ciągniki z serii Proxima, Proxima Plus i Proxima Power wyposażono w standartową oś tylną o dużej nośności. W porównaniu z poprzednią generacją nośność osi tylnej zwiększono do 5000 kg, by odpowiadała montowanym w tej serii silnikom o większej mocy. Prędkość ciągników zwiekszono do 40 km/h dla typów PROXIMA PLUS 100 i PROXIMA PLUS 110.

Nowe zmodernizowane ciągniki ZETOR z serii PROXIMA PLUS to następujące typy ciągników:
ZETOR PROXIMA PLUS 90 o mocy 87 KM
ZETOR PROXIMA PLUS 100 o mocy 96 KM
ZETOR PROXIMA PLUS 110 o mocy 107 KM

Zmiany konstrukcyjne maski w tej serii ciągników są podobne jak w serii PROXIMA, poprawiły one dostęp do silnika i osprzętu, a co za tym idzie ułatwiły czynności serwisowe. Wprowadzona zmiana w oświetleniu to skuteczniejsze i lepsze oświetlenie drogi, jak również lepsze oświetlenie terenu podczas wykonywania prac polowych.

W ciągnikach serii PROXIMA PLUS zwiększono pojemność zbiornika paliwa do 150 litrów. Ponadto w kabinie ciągnika obniżono poziom hałasu o 3 dB, co zdecydowanie polepsza warunki pracy operatora.
Ponadto tak jak w ciągnikach serii PROXIMA od stycznia 2008 roku wszystkie ciągniki ZETOR PROXIMA PLUS zostały wyposażone w silniki spełniające normy emisji spalin EURO III (EECIII)

  powrót na górę 
 
Agroma Malbork sp.z o.o.